20 березня у Житомирі розпочав роботу дводенний тренінг керівників комунальних закладів охорони здоров’я Київської та Кіровоградської областей  на тему «Управління закладами первинної медичної допомоги в умовах реформи».

 

2019_03_20_01

 

Організатором заходу виступив Житомирський відокремлений підрозділ Центру розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС), який залучив провідних фахівців охорони здоров’я та організаторів самоврядних громад  Житомирщини для презентації власного досвіду налагодження діяльності закладів первинної медичної допомоги в ОТГ в умовах реформування галузі.

2019_03_20_02

За задумом організаторів  тренінгу програма заходу є  доволі  змістовною, насиченою та мобільною, оскільки передбачає проведення тематичних зустрічей  у Житомирському ЦРМС, а також низку виїздів до ЦПМСД та ОТГ  Житомирського та Хорошівського районів і м. Житомира. Гості ознайомляться з медичними інформаційними системами КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради, досвідом роботи Тетерівської та Новоборівської ОТГ.

2019_03_20_03

Так, зокрема, сьогодні  на базі Житомирського ЦРМС вже відбулася зустріч учасників тренінгу з радником з питань муніципальних послуг ЦРМС Віталієм Римарем, який окреслив стан впровадження  реформи первинної ланки медицини області. «Житомирщина є лідером з децентралізації та створення громад, навіть саме місто Житомир вже є самостійною громадою. Ми активно проводимо підписну кампанію з сімейними лікарями. Укладання договорів медичних закладів з НСЗУ вже перебуває на завершальному етапі. Окрім того, ми активно розпочали впровадження реформування галузі на вторинному та третинному рівнях, що насамперед передбачає підготовку висококваліфікованих фахівців», - зазначив Віталій Римар.

2019_03_20_04

Регіональний координатор з впровадження медичної реформи в Житомирській області програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe Олександр Зарицький у своїй презентації охарактеризував актуальні питання функціонування комунальних закладів охорони здоров’я в умовах ПМД. Зокрема, доповідач поділився досвідом з формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я на селі, її порядком та послідовністю. Наголошувалося на необхідності взаєморозуміння, комунікації та активної співпраці медиків з місцевою владою. Адже саме органи влади на місцях мають пересвідчитися в економічній ефективності роботи «первинки» завдяки фінансовій  підтримці закладів ПМД з боку НСЗУ. Так, наприклад,  під час першої хвилі медичними закладами в області було підписано 7 угод з НСЗУ, другої – 26, третьої  - 43, а також 3 приватними структурами та  2 ФОПами, щоправда 1 ОТГ ще не уклала відповідної угоди. Наразі близько 900 тисяч жителів області, тобто майже 75%, підписали декларації з лікарями.

2019_03_20_05

Олександр Зарицький розповів колегам з Київщини та Кіровоградщини про певні виклики, які виникали на шляху реформування «первинки» та шляхи їх подолання, а також акцентував увагу на налагодженні комунікацій  та всебічної співпраці як з органами влади, так і з закладами вторинної ланки надання медичної допомоги.

2019_03_20_06

2019_03_20_07

Прес-центр УОЗ