Всесвітня організація охорони здоров’я випустила нові рекомендації щодо поліпшення лікування мультирезистентного туберкульозу (МРТБ). ВООЗ рекомендує переходити повністю на пероральні схеми лікування людей з МРТБ. Цей новий курс лікування більш ефективний і з меншою ймовірністю викликає несприятливі побічні ефекти. ВООЗ рекомендує підкріплювати лікування за допомогою активного моніторингу безпеки лікарських засобів та надання консультативної підтримки, щоб допомогти пацієнтам завершити курс лікування.

 

2019_03_21_01

Рекомендації, які є частиною більш широкого пакету заходів, спрямованих на те, щоб допомогти країнам збільшити темпи прогресу у боротьбі з туберкульозом, опубліковані до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.

Починаючи з 2000 року, завдяки діагностиці та лікуванню туберкульозу було збережено 54 мільйони життів, а смертність від цієї хвороби скоротилася на третину. Але 10 мільйонів людей і досі все ще захворюють на туберкульоз щороку, і багато хто з них не отримує життєво важливих послуг.

Пакет ВООЗ розроблений для того, щоб допомогти країнам закрити прогалини у забезпеченні надання медичної допомоги хворим на ТБ. Ключові елементи включають:

- систему підзвітності для координації дій між секторами, а також для моніторингу та аналізу прогресу;

- інформаційну панель, яка допоможе країнам дізнатися більше про їх власні епідемії через моніторинг у реальному часі - шляхом переходу на електронні системи епіднагляду за туберкульозом;

- рекомендації щодо ефективного визначення пріоритетів планування та реалізації заходів боротьби з туберкульозом на основі аналізу доступності пацієнтів до меддопомоги;

- нові рекомендації ВООЗ щодо інфекційного контролю та профілактичного лікування латентної туберкульозної інфекції;

- робочу групу для забезпечення ефективного та змістовного залучення громадянського суспільства.

«Це комплекс практичних дій, які країни можуть використати для прискорення прогресу і виконання зобов'язань високого рівня, прийнятих на першому засіданні ООН з питань туберкульозу у вересні минулого року», - сказала д-р Тереза ​​Касаєва, директор Глобальної програми протидії туберкульозу ВООЗ.

22 березня ключові партнери об'єднаються на Всесвітньому симпозіумі з боротьби з туберкульозом у Женеві, щоб розробити багатосторонню та багатогалузеву платформу для спільної роботи з метою прискорення дій щодо подолання туберкульозу. ВООЗ представить на цьому засіданні новий пакет заходів з подолання ТБ.

За матеріалами ВООЗ.