24 березня 2019 року весь світ відзначає Всесвітній день боротьби з туберкульозом, цьогорічним гаслом якого є «ЧАС НАСТАВ!».

 

2019_03_22_001

 

За даними ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», в Україні захворюваність на туберкульоз з 2007 року має тенденцію до зниження в середньому на 3,3% щорічно, в Житомирській області зазначений показник становить 1,0%.

У 2018 році область за рівнем захворюваності на туберкульоз посіла сьоме місце після Одеської, Кіровоградської, Херсонської, Київської, Запорізької, Дніпропетровської областей.

Щороку в області реєструється близько 700 нових випадків захворювання на туберкульоз, серед яких 18% - випадки хіміорезистентного туберкульозу, 16% - випадки ко-інфекції ВІЛ/туберкульоз.

Громадяни, хворі на туберкульоз, які виділяють мікобактерії, можуть інфікувати 10-15 осіб щороку, серед яких приблизно у 5%  захворювання розвинеться протягом перших двох років після зараження, ще у 5% - протягом життя.

2019_03_22_002

В умовах напруженої епідеміологічної ситуації з туберкульозом захворіти може кожен незалежно від соціального статусу і рівня статку. Значна частина хворих на туберкульоз - це звичайні громадяни, серед яких є лікарі, вчителі, бізнесмени, політики, студенти тощо. Тому має бути настороженість щодо туберкульозу як у загального населення, так і у медичних працівників.

Питання протидії туберкульозу є одним з пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку, свідченням чого є розроблений проект нової програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018-2021 роки, постачання в достатній кількості протитуберкульозних препаратів, витратних матеріалів для діагностики туберкульозу тощо.

Туберкульоз сьогодні - захворювання цілком виліковне. Шанси на одужання має кожний хворий. У медичних закладах області є весь перелік необхідних протитуберкульозних препаратів. У цьому році в рамках спільного проекту з БФ «Лікарі без кордонів-Бельгія» «Комплексна модель ведення хворих на хіміорезистентний туберкульоз (ХР ТБ): діагностика, лікування та супровід пацієнтів у Житомирській області, Україна» розпочато впровадження нових протитуберкульозних препаратів з доведеною ефективністю - бедаквілін, деламанід.  Зазначені препарати суттєво скорочують терміни лікування, підвищують його ефективність і дають додаткові шанси на видужання тим пацієнтам, які на сьогодні вважаються невиліковними.

2019_03_22_003

З 13 березня по 13 квітня 2019 року в області проходить місячник боротьби з туберкульозом, цьогорічним гаслом якого є  «ЧАС НАСТАВ!».

«ЧАС НАСТАВ!» - об’єднати зусилля і подолати туберкульоз!

«ЧАС НАСТАВ!» - пройти обстеження на туберкульоз!

«ЧАС НАСТАВ!» - розпочати та завершити лікування туберкульозу в разі його виявлення!

«ЧАС НАСТАВ!» - захистити майбутнє наших дітей!

Місячник проводиться з метою привернення уваги до масштабів хвороби, способів її профілактики, діагностики та лікування.

Обласний протитуберкульозний диспансер Житомирської обласної ради