Новини

16 липня – День бухгалтера України «Бухгалтер має любити свою роботу, а головне – мати бажання працювати»

Одне з важливих місць у ритмічній роботі лікарні займає її бухгалтерія, що є самостійним структурним підрозділом лікувального закладу, який в свою чергу підпорядковується головному лікарю. Роботи в бухгалтера вистачає, він проводить нарахування та виплату заробітної плати лікарям, розрахунки за спожиті енергоносії, медикаменти, продукти харчування і взагалі забезпечує процес формування матеріально-технічної бази – від найбільшого обладнання, на якому працює лікар, до найменших дрібниць, які конче необхідні для роботи медперсоналу та функціонування закладу в цілому. Таким чином бухгалтера лікувального закладу і лікаря об’єднує спільна мета – забезпечення надання спеціалізованої висококваліфікованої стаціонарної та поліклінічної (консультативної) медичної допомоги дитячому населенню області, як це здійснюється, зокрема, в обласній дитячій клінічній лікарні.

 

Детальніше...

 

Громадське здоров’я 2019: тренінг для лікарів ОТГ Житомирської області

9-12 липня 2019 року в Житомирі відбулися 2 тренінги на тему «Громадське здоров’я: заходи з розбудови потенціалу фахівців первинної медичної допомоги» для медичних працівників ОТГ Житомирської області. Тренерами виступили фахівці КНП «Обласний центр громадського здоров’я» Житомирської обласної ради Ірина Огійчук, Ліна Возна та Наталія Цалко, а також доктор Ольга Пушина і Альона Рижкова, радниця з питань громадського здоров’я, як представниці Програми «U-LEAD з Європою». Серед основних завдань тренінгу було: ознайомлення учасників з поняттям громадського здоров’я та його структурою та формування у них розуміння ролі медичної практики безпосередньо в діяльності системи громадського здоров’я.

 

Детальніше...

 

Шкільний медогляд 2019: що необхідно знати

З кожним днем наближається осінь, а отже, і підготовка дітей (та батьків) до школи. Одним з найважливіших питань цієї підготовки щороку є проходження медогляду. Які ж його особливості цьогоріч та що слід знати батькам, розповідає Галина Богданівна Перчик, в.о. заступника головного лікаря КП «ЦПМСД» Житомирської міської ради з охорони дитинства та материнства.

Детальніше...

 

Нітрати в овочах та фруктах: як зменшити ризик отруєння

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, допустима денна норма нітратів для дорослого – 3,7 міліграма на кілограм. Тобто 222 міліграми для тих, хто має вагу у 60 кілограмів. Тож отруєння нітратами у дорослих – рідкісне явище, інша справа – діти. Через невелику масу тіла вони можуть отримати шкідливу дозу. Але, для того, щоб отруїтися наприклад диньою з концентрацією нітратів в 400 міліграмів на 100 грамів, потрібно вжити не менше, ніж пів кілограма плоду.

Детальніше...

 

Молодість душі лікаря Юрачковського

2019_07_11_01

11 липня цього року лікарю з медицини невідкладних станів підстанції міста Бердичева КУ ЦЕМДМК Володимиру Павловичу Юрачковському, на особистому рахунку якого більше десяти успішних реанімацій, виповнюється 80 років. Дата, здавалось би, поважна, насправді ж ті, хто знає його особисто, стверджують, що це всього лише ювілейна дата в календарі, бо з Володимира Павловича варто брати приклад багатьом молодим. Спортивний, підтягнутий, він має безліч уподобань, займає активну громадянську і життєву позицію. Він не уявляє себе без улюбленої роботи, без співу, бо має від природи прекрасні вокальні дані, і зізнається, що якби не став лікарем, то обов’язково був би співаком. А ще Володимир Павлович полюбляє подорожувати за кермом власного автомобіля і не лише просторами рідної України, а й за кордоном. Він в усьому любить порядок, чистоту, а з усіх видів спорту перевагу надає плаванню й із задоволенням займається ним у вільний час. Серед найближчих планів лікаря Юрачковського – зайнятись нарешті родоводом, бо він знає, що такі вокальні дані у нього – не випадковість, а щедрий спадок від діда-священника.

2019_07_11_02 

Народився Володимир Павлович в освіченій родині – батьки його Володимир Климович та Галина Миколаївна Юрачковські були вчителями. Закінчивши із золотою медаллю школу, він мріяв про вступ до військово-морської академії, але обравши фах лікаря, ніколи про це в житті не пожалкував. Після закінчення вишу та служби в армії Володимир Павлович працював у Терпінінській ЦРЛ Мелітопольського району Запорізької області – терапевтом, заступником головного лікаря з медичної частини, очолював Тараклійську районну лікарню Молдавської РСР. У зв’язку з переїздом до Чернівецької області протягом двох років обіймав посаду головного лікаря Хотинської міжрайонної станції переливання крові. І саме тоді вперше за роки свого існування станція почала виконувати плани з виробництва препаратів крові і кровозамінників. Затим Володимиру Павловичу доручили керівництво станцією швидкої допомоги м. Кам’янця-Подільського Хмельницької області, надалі робота в Ржищеві Київської області і нарешті переїзд у 1984 році до Бердичева на постійне місце проживання і робота лікарем на швидкій. І так уже 30 років - безсонні ночі, тисячі нових облич, хворі на гепатит, СНІД, надання допомоги під час виїздів на важкі аварії, чого лишень не було за усі ці роки в трудовій біографії В.П.Юрачковського. Ось хоча б один з недавніх випадків, який трапився 3 липня цього року, коли практично на в’їзді до Житомира у 73-річного пацієнта з Чуднівського району, якого транспортували до обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського, зупинилось серце. І вкотре бригада Володимира Павловича, до складу якої окрім нього входять фельдшер Олександр Мельничук і водій Володимир Галайчук, довела свою професійність, виконавши успішну реанімацію. Пацієнт житиме - і це головне, заради чого працюють наші медики.

2019_07_11_03

Усе своє життя Володимир Павлович займає чітку громадянську позицію – обирався депутатом міської ради, у 1994 році балотувався в депутати Верховної Ради України. Бердичівляни знають В.П.Юрачковського як справжнього громадянина, патріота України, високопрофесійного лікаря. Тож з нагоди ювілею найщиріші, найтепліші і найкращі побажання Володимиру Павловичу! Шановний ювіляре, Вам притаманні мудрість, почуття відповідальності, відданість справі, а ще – доброта, щедрість душі, порядність. Будьте ж завжди здорові і щасливі у колі рідних, друзів і колег!

2019_07_11_04

2019_07_11_05

Тамара Архипчук.

 

Житомирщина отримала 4 нові автомобілі екстреної медичної допомоги класу В

Сьогодні, 10 липня, на Житомирщину надійшли 4 автомобілі екстреної медичної допомоги за ініціативи Президента України Володимира Зеленського в якості допомоги від меценатів. Житомирська область отримала найбільше одиниць автотранспорту у порівнянні з іншими регіонами країни – 4 авто з 30-ти.

 

Детальніше...

 

Вчотирнадцяте стала мамою і втретє… бабусею

Життя доволі часто приносить нам сюрпризи, і приємно, коли вони радісні - такі, як поява на цей світ малюка. До таких сюрпризів працівникам обласного перинатального центру, який нещодавно відзначав своє 15-річчя, не звикати. Про те, як сумлінно тут виконують свою роботу, можна було багато почути і прочитати в ювілейні дні наприкінці червня, а ось подія, яка співпала тут у часі, думаємо, здивує багатьох.

 

Детальніше...

 

Зберіть свої щорічні бали БМО з BMJ

Усі медичні працівники в Україні зобов’язані зібрати не менше 250 балів безперервної медичної освіти (БМО) протягом 5 років, що дорівнює 50 балам БМО щороку.

 

Детальніше...

 

За півроку на Житомирщині видали понад 4,7 тис. пакунків малюка

Пакунки малюка продовжують видавати для новонароджених жителів області. У пологових відділеннях батьки безкоштовно отримують такі дитячі набори з необхідними речами та засобами для догляду за дітьми на перший час. За шість місяців 2019 року в області видали понад 4,7 тис. пакунків малюка для новонароджених.

 

Детальніше...

 

Медичний календар на липень

4 липня - День судового експерта України. Судова експертиза є одним із засобів боротьби із злочинністю, а також захисту прав і свобод громадян. Професія судового експерта є унікальною за своїм змістом. З одного боку, його професійний статус полягає у проведенні із застосуванням спеціальних знань науково обґрунтованого дослідження для встановлення фактів, що мають доказове значення під час розслідування та розгляду справ у судах. З іншого – він набуває статусу процесуальної особи під час надання висновку експерта і таким чином у своїй професійній діяльності поєднує статус фахівця з відповідної галузі знань, науковця та процесуальної особи.

Детальніше...

 

Відбулась колегія УОЗ ОДА

26 червня у Житомирському медичному інституті відбулось чергове засідання колегії УОЗ ОДА, яке провів начальник управління охорони здоров’я  М.П.Суслик.

2019_06_27_01

З першого питання порядку денного «Підсумки роботи обласного центру МСЕ за 2018 рік та I квартал 2019 року» виступив головний лікар, головний експерт обласного центру МСЕ О.А.Донець, який детально зупинився на питаннях динаміки первинної інвалідності в Житомирській області за 2014-2018 роки та I півріччя 2019 року серед дорослого населення та окремо серед працездатного населення, а також на результатах первинних оглядів обласною МСЕК учасників АТО та статистичних показниках учасників АТО, визнаних інвалідами. Надалі служба МСЕ своїми пріоритетними завданнями вважає  роботу з профілактики щодо зниження інвалідності населення області та максимальне наближення медико-соціальної допомоги до інвалідів області. О.А.Донець також відзначив, що за останній період росту необґрунтованих направлень на МСЕК не відзначається.

2019_06_27_04

Аналізу малюкової смертності в області за 5 місяців цього року був присвячений виступ керівника групи експертів та координаторів УОЗ ОДА за напрямом «Педіатрія» О.В.Лук’яненко, яка детально проаналізувала причини малюкової смертності за даний період по районах області, наголосивши, що всі вагітні жінки, у яких спостерігаються ті чи інші ускладнення, повинні направлятися акушерами-гінекологами в обласний перинатальний центр для подальшого нагляду.

2019_06_27_03

Про стан надання допомоги хворим на ішемічний інсульт, тромболітичну терапію доповіла експерт управління ОЗ за напрямом «Неврологія» Н.Л.Герасимчук. У свою чергу співдоповідач, головний лікар КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО» В.М.Борис зазначив, що Новоград-Волинський район  належить до регіонів з високим рівнем захворюваності на мозкові ішемічні інсульти. Усім хворим, без винятку, у цьому лікувальному закладі проводиться КТ головного мозку, що дає можливість верифікувати діагноз. Так, за 5 місяців нинішнього року в неврологічному відділенні лікувального закладу проліковано 75 хворих з мозковим ішемічним інсультом, у т.ч. 1 – працездатного віку. Показник летальності від ішемічних інсультів у лікувальному закладі становить 9,3 відсотки. Співдоповідачі з даного питання наголошували на тому, що останнім часом антитромболітичний препарат «Актилізе» у районні лікувальні заклади за розподілом УОЗ ОДА не надходив.

2019_08_27_02

«Колоноскопія як метод скринінгу колоректального раку, її роль у ранньому виявленні злоякісного новоутворення та лікування» - такій темі був присвячений виступ лікаря-ендоскопіста КУ «Обласний онкологічний диспансер» І.П.Коритко, яка зокрема зауважила, що в Україні загалом відсутня програма скринінгу колоректального раку, хоча цифри свідчать, що відсоток захворюваності на колоректальний рак досить високий. Тож фахівець наголосила, що усе чоловіче і жіноче населення після 45 років повинне проходити скринінг з метою попередження цієї онкології.

2019_06_27_05

Про стан матеріально-технічного забезпечення стоматологічної служби області у своєму виступі доповів головний лікар КУ «Обласне стоматологічне медичне об’єднання» В.К.Солдатов, який акцентував увагу на тому, що не лише в районах та містах області, а й в Україні загалом немає єдиного підходу до реформування стоматологічної служби, а при оптимізації штатів лікарень першочергове скорочення проводиться саме за рахунок стоматологічної служби. Викликає велику стурбованість і практично повна відсутність фінансування та планування фінансування стоматологічної допомоги, розрахунків потреби матеріальних ресурсів для надання допомоги пільговим категоріям населення, у т.ч. і дітям. В.К.Солдатов закликав учасників зібрання звернути увагу на проблемні питання з метою збереження стоматологічної служби в районах області.

2019_06_27_06

2019_06_27_07

Прес-центр УОЗ.

 

 

Усвідомлення відповідальності - запорука особистої безпеки

За інформацією прес-служби управління ДСНС України в Житомирській області, станом на 27 червня поточного року  на  водоймах  Житомирщини  загинуло 19 осіб, у тому числі 5 дітей. Загалом з початку року на водоймах країни вже потонуло 583 людини, з них 63 дитини. При цьому врятовано 198 людей, у тому числі 30 дітей.

Детальніше...

 

До уваги користувачів сайту!

У рубриці «Дайджест» розміщено новий 16-й номер «Дайджесту змін в охороні здоров’я» - збірника матеріалів, які будуть корисні медичним працівникам та іншим фахівцям сфери охорони здоров’я

 

Здоровий спосіб життя - альтернатива наркотикам

25 червня 2019 року у м. Житомирі відбулись заходи до Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиків та їх незаконним обігом, які мали на меті не лише привернення уваги громадськості до проблеми наркозалежності, а й популяризацію здорового способу життя та профілактику негативних явищ у молодіжному середовищі.

Детальніше...

 

Аптеки Житомирщини отримали понад 3 млн грн за відпущення «Доступних ліків»

За 2 місяців роботи системи електронних рецептів аптеки Житомирщини отримали 3 млн 125 тис. грн відшкодування за відпущені «Доступні ліки» жителям області.

Детальніше...

 

Щодо підтримки в проведенні загальнонаціонального дослідження STEPS

В Україні стартувало широкомасштабне загальнонаціональне дослідження поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань STEPS.

Неінфекційні захворювання (НІЗ) – це хворобливі стани, які не передаються від людини до людини, тривало перебігають і повільно прогресують, а також погіршують психоемоційне і фізичне здоров’я. НІЗ є результатом поєднаного впливу генетичних, фізіологічних, екологічних і поведінкових чинників. https://phc.org.ua/kontrol-zakhvoryuvan/neinfekciyni-zakhvoryuvannya

Нагадаємо, що неінфекційні захворювання, які часто називають хронічними захворюваннями (НІЗ), є провідною причиною смертності у всьому світі. В Україні неінфекційні захворювання складають 91% від загального числа смертей. Серед провідних НІЗ основними причинами смерті є серцево-судинні захворювання, рак, діабет і хронічні захворювання легенів.

Дослідження STEPS дозволяє оцінити загальний стан здоров'я учасників по декількох показниках та визначити, які несприятливі  фактори впливають на здоров'я. У всьому світі більше 130 країн хоча б один раз брали участь у дослідженні STEPS. У деяких країнах дослідження STEPS проводилося неодноразово, в Україні проводиться вперше.

Дослідження STEPS в Україні проводиться в рамках реалізації Національного плану заходів щодо неінфекційних захворювань для досягнення глобальних цілей сталого розвитку до 2030 року (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/530-2018-%D1%80). План розроблений МОЗ України з експертною підтримкою ВООЗ та затверджений Урядом України 26 липня 2018 року. Реалізація національного Плану передбачає досягнення наступних цілей до 2030 року: на третину зменшити передчасну смертність від неінфекційних захворювань, зупинити зростання захворюваності на ожиріння і діабет, знизити смертність від ДТП та ін. Але ефективність програм держави по досягненню зазначених цілей може бути знижена за рахунок поширеності факторів ризику розвитку НІЗ. Для розробки ефективних методів зниження впливу факторів ризику необхідна об'єктивна картина їх поширеності. Саме з цією метою проводиться дослідження STEPS.

Дослідження STEPS організовує Міністерство охорони здоров’я України і Всесвітня організація охорони здоров’я в рамках спільного проекту МОЗ України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Дослідження проводять Центр громадського здоров’я МОЗ України та Громадська організація «Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка».

Вивчення поширеності основних поведінкових і біологічних факторів ризику НІЗ серед дорослого населення проходить з використанням поетапного підходу ВООЗ до епіднагляду за неінфекційними хворобами (STEPS).

Дослідження складається з трьох кроків:

КРОК 1: інтерв'ю учасників з метою виявлення факторів поведінкового ризику та історії здоров'я, пов'язаної з НІЗ;

КРОК 2: вимірювання зросту та ваги, окружності талії та стегон, артеріального тиску і частоти серцевих скорочень;

КРОК 3: вимірювання біохімічних показників здоров’я:

-         глюкози і ліпідів у крові швидкими тестами;

-         рівень натрію, креатиніну, калію та йоду в сечі.

До переліку факторів ризику НІЗ, які вивчає дослідження, входять:

  • вживання тютюну;
  • вживання алкоголю;
  • гіподинамія (низький рівень фізичної активності);
  • нездорове харчування;
  • надмірна вага і ожиріння;
  • підвищений артеріальний тиск;
  • підвищений вміст глюкози і ліпідів у крові;
  • високий рівень споживання солі;
  • історія НІЗ та їх лікування.

Додатково до стандартного блоку дослідження STEPS, Міністерство охорони здоров'я України прийняло рішення про інтеграцію в дослідження додаткових тем, пов'язаних із інтересами громадського здоров'я, таких як: психічне здоров'я (депресія та самогубство), насильство і травми, рак шийки матки (скринінг та подальший контроль).

Дослідження STEPS проводиться в усіх областях України. Вибірка дослідження включає доросле населення України (міське і сільське) із загальною кількістю потенційних учасників – 7 700 осіб. Учасники дослідження (респонденти) обираються випадковим чином. Участь у дослідженні є добровільною. Інформація, яку надають респонденти, є повністю конфіденційною та буде використана лише з дослідницькою метою. До проведення дослідження залучені професійні інтерв’юери, які пройшли спеціальне навчання.

Важливо відзначити, що обстеження проводитиметься тільки після отримання інформованої згоди учасника. Щоб виключити можливість візитів до громадян будь-яких шахраїв, інтерв'юери будуть мати при собі спеціальні посвідчення.

Збір даних у рамках дослідження STEPS проводиться з червня 2019 року, а результати дослідження очікуються у грудні 2019 року.

Детальну інформацію про дослідження Ви можете знайти на офіційних сайтах:

 

У Житомирській області дослідження STEPS проводиться у таких населених пунктах:

м. Андрушівка, смт Червоне, с.Антопіль, с.Городище, с.Гарапівка, с.Степок Андрушівського району;

смт Попільня, с.Паволоч, с.Ходорків, с-ще Відродження, с.Пустельники Попільнянського району;

с.Крилівка Ружинського району;

м.Бердичів, с.Красівка Бердичівського району;

смт Хорошів, с.Лазарівка, с.Старицьке, с.Хом’янка, с.Комарівка, с.Коритище Хорошівського району;

с.Садове Коростишівського району;

м.Радомишль;

смт Головине, с.Корчівка Черняхівського району.

 

Створення дієвої системи громадського здоров’я в ОТГ: тренінги для фахівців первинної ланки

Протягом червня на базі Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування відбулись три дводенні тренінги «Громадське здоров'я: заходи з розбудови потенціалу фахівців первинної медичної допомоги», організовані Програмою «U–LEAD з Європою» разом з КНП «Обласний центр громадського здоров’я» Житомирської обласної ради для медсестер загальної практики закладів ПМСД об'єднаних територіальних громад області. Метою таких навчань є формування розуміння ролі медичної практики в системі громадського здоров’я, мотивування медичних працівників до формування конкретних дій у сфері ГЗ на рівні ОТГ.

Детальніше...

 

Житомирський обласний перинатальний центр відзначає своє 15-річчя

Один з найкращих в Україні медичний заклад, який дарує щастя материнства, в стінах якого щодня народжуються  маленькі громадяни нашої країни  – Житомирський обласний перинатальний центр 21 червня святкує своє 15-річчя.

Детальніше...

 

До 15-річчя обласного перинатального центру

Удосконалення надання висококваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим є одним з найактуальніших питань діяльності акушерсько-гінекологічної та неонатологічної служб Житомирської області.

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Кому ви більше довіряєте?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту