10 жовтня ми відзначаємо Всесвітній день психічного здоров’я. Всесвітня організація здоров’я визначає поняття психічного здоров’я як стан благополуччя, при якому кожна людина може реалізувати свій творчий хист і власний потенціал, протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно і плідно працювати та робити внесок у життя своєї громади.

2021_10_10_01

Події, які ми усі останнім часом переживаємо – чергування карантину і локдауну, тривалі бойові дії на сході нашої країни, особисті проблеми в родині чи на роботі, втрата близьких провокують стрес, на фоні чого знижується соціальна активність, що пригнічує психіку людини, погіршує якість її життя, негативно впливає на її емоційний стан, про що в один голос говорять лікарі-психіатри. То що ж робити, якщо справитися з усіма цими проблемами самостійно ви не в змозі? Жити в постійній напрузі і чекати, що все минеться, чи краще звернутися до спеціаліста?

На жаль, ми не звикли з власної ініціативи звертатися до психіатрів. Як правило, звернення відбувається вже на кінцевих стадіях розвитку хвороби, коли зупинити її вже неможливо, а між тим, кваліфіковану фахову допомогу в усіх цих випадках ви можете отримати у спеціалістів КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради, у фахівців відділення ранньої реабілітації № 6, яким завідує лікар-психіатр, психолог Ганна Анатоліївна Ленартович.

– Назва нашого відділення говорить сама за себе, – розповідає завідувачка.

–Ми займаємось лікуванням та реабілітацією пацієнтів, які прагнуть зберегти свої функціональні можливості, які  критично ставляться до власного емоційного стану, тобто це люди, які усвідомлюють, що їм на перспективу потрібно зберегти власне психічне здоров’я.

Також до нас можуть звертатися наступні категорії пацієнтів – особи з тривалими посттравматичними стресовими розладами, так званими ПТСР, тобто розладами, які виникають внаслідок важкої травматичної події загрозливого характеру, в даному випадку йдеться про осіб, які перебували в зоні проведення бойових дій – це наші учасники АТО і не тільки. Ми надаємо допомогу особам, які перенесли втрату близьких людей і які не можуть самостійно справитися з цим горем, так і тим, хто переніс, наприклад, катастрофу якогось природного характеру, яка зафіксувалася у їхній свідомості, як страшна стресова ситуація, загрозлива для їх життя, і тим, хто перебуває в стані постійного психологічного та фізичного тиску.

2021_10_10_02

У відділенні ранньої реабілітації отримують кваліфіковану допомогу також пацієнти з невротичними станами, які перебувають у стані астенії, депресії, порушеного сну, панічних атак, коли людина пригнічена, в’яла, коли у неї немає сил не те що щось робити, а й взагалі відсутнє бажання жити – ми повертаємо їм жагу до життя, відчуття радості та можливості повернутися у свій звичний робочий ритм.

Наша допомога потрібна і важлива також для пацієнтів з тривожними та фобічними станами (тобто станами, які супроводжуються хвилюванням за власне життя, захворіти на важку хворобу, страхом перебування у соціумі, замкненого простору, страхом померти, страхом невизначеності і т.д.) та станами, які виникають внаслідок різних соматичних хвороб (онко-патологія, цукровий діабет, інфаркти, інсульти тощо), тож ми допомагаємо подолати хворобливі переживання та сформувати нові навички опанування психологічного дискомфорту.

І, звичайно ж, ми практикуємо надання допомоги  пацієнтам після перенесеного COVID-19. Як правило, особи цієї категорії страждають від того, що вони значний проміжок часу перебували в ізоляції, у них можуть бути втрачені контакти, їхній організм тривалий час витримував на собі симптоми інтоксикації, що в свою чергу вплинуло на вегетативну систему, пригнітило когнітивні процеси, внаслідок чого у людини знижується пам’ять, вона не може зосередитись, продуктивно працювати.

Коло нашої діяльності не замикається на усіх цих видах допомоги, які я перерахувала. Ще один з важливих розділів нашої роботи – проведення експертної діагностики пацієнтам, які проходять військову експертизу. Коли потрібно визначити, чи людина дійсно має якісь проблеми у психічному стані, або ж у неї проблеми психологічного характеру.

Звертаються да нас і пацієнти, які проходять повторне обстеження щодо визначення інвалідності чи навпаки, реабілітації після тривалого захворювання і інвалідності. У відділенні працює кабінет ЛФК, де до послуг пацієнтів – тренажери, масаж, фізіопроцедури та постійна робота з психологом.

Тобто, якщо говорити загалом – пацієнти, які звертаються до нас, отримують кваліфіковану медичну допомогу, лікування, фізичну і психологічну реабілітацію. Відділення ранньої реабілітації не закритого типу, воно розташоване в прекрасній парковій зоні в передмісті Житомира. Сюди за допомогою можуть звертитися не лише жителі Житомирщини, а й з усіх куточків нашої держави, зокрема, учасники АТО та ООС.

Усі люди потребують підтримки, співчуття та любові. Дуже важливо відчувати, що ти не самотній в цьому світі, що є люди, які зрозуміють і допоможуть і головне – зроблять це кваліфіковано.

Не соромтеся звертатися за допомогою. У відділенні ранньої реабілітації обласного медичного спеціалізованого центру ви отримаєте якісне кваліфіковане лікування, індивідуальний підхід, конфіденційність, психологічну підтримку, консультативну допомогу.

Психічне здоров’я – це запорука нашого щасливого життя і довголіття, тож не забуваймо дбати про нього.

 

Телефони для довідок:

приймальна директора – (0412) 43-82-59;

відділення № 6 (відділення ранньої реабілітації) – (0412) 43-82-97.

                                                                                                                                  Пресцентр ДОЗ.